1592 2008 Handväska Louis Vuitton, silke, Paris, Mona Seilitz (1943-2008), Sverige, Längd: 40 cm. Djup: 17 cm, höjd: 32 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:19)
1592 2014 Handväska Mulberry, England, läder. Proveniens Mona Seilitz. Längd: 35 cm, djup: 8 cm, höjd: 28 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:34)
1592 2010 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. "blek mummi". Signerad. Olja på duk, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:24)
1592 2015 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Cancan. Signerad, daterad -07, oramad. Olja på duk, 20x20 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:37)
1592 2012 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Dam med tulpan. Signerad, daterad -96. Olja på duk, 52x36 cm, yttermått inklusive ram: 62x46
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:29)
1592 2013 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Dam vid badtunna. Signerad. Olja på duk, 100x60 cm, yttermått inklusive ram: 110x70 cm
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1592 2004 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Draperi. Signerad, daterad -95, oramad. Olja på duk, 100x81 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:12)
1592 2085 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Ej signerad, flicka. Olja på pannå, 29x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:03)
1592 2088 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Ej signerad, kvinna. Olja på duk, 23x18 cm, yttermått inklusive ram: 35x31 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:24)
1592 2089 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Ej signerad, kvinna. Olja på duk, 29x23 cm, yttermått inklusive ram: 35x30 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:46)
1592 2082 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Ej signerad, oramad, blomsterstilleben. Olja på duk, 33x24 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:05)
1592 2090 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Ej signerad, oramad, komposition. Olja på duk, 33x24 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1592 2083 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Ej signerad, oramad, Kvinna & fåglar. Olja på duk, 27x22 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:12)
1592 2016 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Kvinna i mask. Signerad, daterad 97, oramad. Signerad. Olja på duk, 20x20
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:41)
1592 2011 Oljemålning Mona Seilitz (1943-2008), Sverige. Marin. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, oramad
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:27)
1592 2006 Träskulptur "The Kolingen Award -1986" Bästa kvinnliga skådespelare Mona Seilitz. Höjd: 25 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:14)